Developres SkyRes w Rzeszowie też uległ Volero Zurych

Opublikowano: 07-02-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Siatkarski team Developresu SkyRes Rzeszów 7 lutego doznał porażki w spotkaniu 4 kolejki Ligi Mistrzyń 2017/18 z Volero Zurych. Przegrana ta prawie pozbawia Rzeszowianki awansu do play-off Ligi Mistrzyń.

Mistrz Szwajcarii, Volero Zurych, tak jak u siebie tak i w stolicy Podkarpacia, okazał się lepszym o zespołu trenera Lorenzo Micelliego.

Pierwszy set to pewny tryumf przyjezdnych dobrze poczynających sobie w ataku. W drugiej partii role się odwróciły i na placu boju dominowały Rzeszowianki.

Kiedy Developres SkyRes w trzeciej odsłonie prowadził 16-6 nic nie wskazywało, że może ją przegrać. A tak się stało. Szwajcarska drużyna zdobyła 8 punktów z rzędu, jej gra zaczęła nabierać rozpędu, którego mające problemy z przyjęciem miejscowe nie potrafiły zatrzymać i musiały uznać wyższość ekipy z Zurychu.

Czwarta partia pod dyktando zespołu gości, z który w dwumeczu z Rzeszowiankami przegrał tylko seta.

W innym meczu 4 kolejki LM grupy A: Volei Alba Blaj – ASPTT Miluza 3-2.

Tabela po 4 kolejkach: 1.  Volei Alba Blaj  11 punktów, 12-4 sety, 2. Volero Zurych 7  punktów 9-7 sety, 3. ASPTT Miluza 3 punkty, 7-11 sety, 4. Developres SkyRes Rzeszów 3 punkty, 4-10 sety.

Developres SkyRes Rzeszów w fazie grupowej Ligi Mistrzyń czeka jeszcze dwa mecze wyjazdowe Volei Alba Blaj 20 luty i ASPTT Miluza 27 luty.

Developres Rzeszów – Volero Zurych 1-3 (16-25, 25-18, 22-25, 22-25)

Developres SkyRes: Helić, Kaczmar, Blagojević, Rousseaux, Ptak, Żabińska, Nowakowska (libero) oraz Ganszczyk, Andruszko, Rabka, Kaczorowska. Trener: Lorenzo Micelli.

Volero: Bjelica, Antonijevic, Unternahrer, Lazić, Lazarenko, Todorova, Popovic (libero) oraz De Almeida, Dimitrova. Trener: Avital Selinger.

Sędziowali: Dejan Rogic z Serbii i Jörg Kellenbergeer z Niemiec.