Beniaminek lepszy od SPR Stal

Opublikowano: 17-09-2017

W meczu 3 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn, 17 września, piłkarze ręczni SPR Stali Mielec, w wypełnionej po brzegi hali ulegli, w gościach beniaminkowi MKS Kalisz. To drugi w sezonie 2017/18 wyjazdowy pojedynek Mielczan. Drugi, z którego nie przywożą punktów.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Team z miasta gdzie zaczynał się polski szczypiorniak (Szczypiorno to dzielnica Kalisza) wygrywał już nawet 13-5.

Po zmianie stron SPR Stal Mielec mocno postawiła się nowicjuszowi PGNiG Superligi Mężczyzn. W drugiej połowie dużo było zaciętej, emocjonującej, a niekiedy nawet brutalnej walki. Miejscowi ukarani zostali dwoma czerwonymi kartkami.

Team z Wielkopolski, który prowadził prawie przez cały mecz (od stanu 2-1), nie dał sobie jednak wydrzeć wygranej. Było to jego pionierskie zwycięstwo na najwyższym krajowym szczeblu ligowego handbalu.

“Czeczeńcy” już we wtorek, 19 września grają kolejny ligowy bój. Rywal SPR Stal Mielec to Mistrz Polski, czołowa ekipa Europy, PGE Vive Kielce.

MKS Kalisz – SPR Stal Mielec (15-11)

MKS Kalisz: Tatar, Zakreta – Drej 6, Galewski 5, Kniaziew 5, Adamski 4, Bałwas 4, Krytski 2, Czerwiński 2, Bożek 1, Adamczak 1, Misiejuk, Kwiatkowski, Kobusiński. Trener: Paweł Rusek.

SPR Stal Mielec: Lipka, Wiśniewski – Krupa 9, Kawka 6, Krępa 4, Sarajlić 3, Wilk 2, Mochocki 2, Cuzić 1, Janyst, Wypych, Kłoda, Basiak, Wojkowski. Trenerzy: Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej.

Kary: 22 i 10 minut.

Sędziowali: Łukasz Kamrowski – Cedry Wielkie, Piotr Wojdyr – Gdańsk.

Widzów: 2300.

Wyniki i tabela zbiorcza PGNiG Superligi Mężczyzn (kolorami zaznaczone zespoły rywalizujące w grupie granatowej oraz pomarańczowej) tutaj.