Wygrana Azotów i przeciekający dach

Opublikowano: 20-08-2017
Kategoria: BEZ KATEGORII

Zespół piłkarzy ręcznych Azotów Puławy zwyciężył w V Memoriale imieniem Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego, który rozgrywany był w Mielcu w dniach 18-20 sierpnia. Gospodarze, drużyna SPR Stali Mielec zajęła 2 miejsce. Zmagania szczypiornistów "przyćmiła" sprawa z przeciekającym dachem co sprawiło, że podczas deszczowej aury na parkiecie hali przy ulicy Grunwaldzkiego była woda. Organizatorzy w sobotę 19 sierpnia przerwali zawody, a dzień później, w niedzielę 20 sierpnia mecz SPR Stal i Azotów rozegrano w Cmolasie.

Mielczanie jako jedyni rozegrali w turnieju trzy mecze w pełnym wymiarze czasowym i zawody mogą uznać za wartościowy sprawdzian przed planowanym na początek września startem PGNiG Superligi Mężczyzn.

SPR Stal Mielec w turniejowej rywalizacji zremisowała 29-29 z ZTR Zaporoże, pokonała 38-25 KPR Legionowo  i uległa 28-31 Azotom Puławy. W innych meczach: Azoty Puławy – ZTR Zaporoże 28-23,  KPR Legionowo – Azoty Puławy 7-18 (mecz przerwany w 34 minucie z powodu przeciekającego dachu), ZTR Zaporoże – KPR Legionowo 10-12 (rozgrywano serię rzutów karnych).

Kolejność zawodów: 1. Azoty Puławy, 2. SPR Stal Mielec, 3. KPR Legionowo, 4. ZTR Zaporoże.

Wyróżnienia indywidualne: MVP turnieju  Marko Panić (Azoty Puławy), Najlepszy bramkarz – Tomasz Wiśniewski (SPR Stal Mielec), Król strzelców – Aleksandr Tilte (ZTR Zaporoże).