Zawodniczka klubu z Lubziny jedyną medalistką z Podkarpacia w The World Games 2017

Opublikowano: 31-07-2017

The World Games 2017, czyli Światowe Igrzyska w Sportach Nieolimpijskich rozgrywano w lipcu we Wrocławiu. Medal wywalczyła Magdalena Macios, atletka LUKS Lubzina.

W rozgrywanych, w stolicy Dolnego Śląska Światowych Igrzyskach w Sportach Nieolimpijskich rywalizowało 4 zawodników z klubów Podkarpacia, wszyscy z klubów naszego regionu.

Atletka podropczykiego klubu, Magdalena Macios, podopieczna trenera Andrzeja Jedynka, zdobyła 3 miejsce w sumo, w kategorii 65 kilogramów. Był to jedyny krążek ŚISN wywalczony przez sportowca z Podkarpacia.

We Wrocławiu walczył też inny atleta z naszego regionu, Jacek Piersiak, z Sumoka Rzeszów. Nie udało mu się zająć medalowej lokaty.  Kontuzja w pierwszej walce wyeliminowała z dalszych walk  kickboksera RKSW Rzeszów Arkadiusza Kaszubę. Marlena Madej z RzKK Rzeszów wystąpiła w reprezentacji Polski w kajak polo, która zajęła 7 lokatę.

Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich to rywalizacja w 31 konkurencjach, indywidualnych i drużynowych. W The World Games 2017 startowali zawodnicy z  112 krajów. Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Rosji (63 medale – 28 złotych, 21 srebrnych, 14 brązowych).

Polska zajęła 13 miejsce w klasyfikacji medalowej (20 medali – 5 złotych, 6 srebrnych, 9 brązowych). Jest to największa ilość w historii występów Polaków w tych zawodów.