Remis Resovii w Świdniku po samobójczym golu. Gospodarze nie strzelili karnego

Opublikowano: 22-04-2017
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, III Liga

Remisem 1-1 zakończył się mecz 24 kolejki III ligi grupy IV, w którym Resovia Rzeszów rywalizowała z Avią w Świdniku. Rzeszowianie bramkę stracili po samobójczym trafieniu.

Mecz walki. Gdy zespoły były skuteczniejsze wynik mógł być okazalszy.

Gospodarze w 20 minucie meczu nie wykorzystali rzutu karnego. Marcin Pietryka obronił rzut karny czołowego trzecioligowego strzelca Wojciecha Białka. Dobitka 35-letniego napastnika Avii była niecelna.

Gospodarze ostatnie 35 minut meczu grali w osłabieniu po czerwonym kartoniku dla Wiktora Bogusza.  “Pasy” przeważały ale nie potrafiły umieścić piłki w bramce Avii.

W meczu 26 kolejki “Pasy” podejmują KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Lider rozgrywek ma 6 punktów przewagi nad Resovią.

Avia Świdnik – Resovia Rzeszów 1-1 (0-0)

Bramki: 0-1 Dawid Pałys-Radzik (62), 1-1 Domoń (samobójcza – 66)

Avia: Gieresz (15′ Zolech) – Bogusz,  Szymala, Dykyy, Kazubski,  Jeleniewski,  Orzędowski,  Mroczek, Czułowski (58′ Wołos), Sołdecki (90′ Starok), Białek (90′ Feret).

Trener: Jacek Ziarkowski:
Resovia: Pietryka – Makowski, Domoń, Żmuda, Barszczak, Bieniasz (84′ Kmiotek), Kaliniec, Wiejak (76′ Frankiewicz), Pałys-Rydzik, Dziedzic, Buczek.

Trener: Szymon Szydełko.
Sędzia: Szymon Ubożak z Kielc.

Żółte kartki: Bogusz, Kazubski, Sołdecki – Buczek.

Czerwona kartka: Bogusz (druga żółta, 55 minuta).