Biegacze z Nairobi wygrywają w Rzeszowie

Opublikowano: 10-04-2017

10 PKO Półmaraton Rzeszowski 2017, 9 kwietnia ukończyło w regulaminowym czasie blisko 1300 osób. W biegu głównym na dystansie 21.097 metrów, SPARingu, rywalizacji na 5 kilometrów i zmaganiach sztafetowych uczestniczyło prawie 2 tysiące zawodników. To rekord frekwencji w biegach ulicznych w stolicy Podkarpacia. Był to pierwszy bieg z cyklu PKO Rzeszów Biega 2017 pod patronatem PKO Banku Polskiego.

Półmarton wygrał Kenijczyk z Nairobi, Hillary Kimaiyo Maiyo z czasem 1.05.49. Najlepszy z Polaków był Paweł Ochał z Bydgoszczy, mistrz kraju w maratonie z 2007 roku. Z naszego regionu najwyższą lokatę, 7 miejsce zajął Paweł Smędowski z Rzeszowa, zawodnik, GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl.

U pań zwyciężyła Kenijaka z Nairobi, Chepleting Bettyy z Benedek Team. Trasa biegu prowadziła ulicami centrum Rzeszowa i przez malownicze tereny wzdłuż Wisłoka.

W gronie 32 sztafet 3 Półmaratońskiej sztafety najlepsza była CWKS Resovia Rzeszów.

W SPARingu rozgrywanym na dystansie 5 kilometrów tryumfował Paweł Olijnyk z Ukrainy. Zawodnik Ice Mat Team Ostrów Wlkp. wygrał z czasem 14.7. Z zawodników z naszego regionu najlepiej zaprezentował się Patryk Marszałek z Resovii Rzeszów, który zajął 3 miejsce.

W SPARingu kobiet tryumfowała Karolina Giza z Wielicznaki Wieliczka.

Kolejne bieganie w Rzeszowie 6 maja i 11 czerwca. To zawody Ultamaratonu Podkarpackiego i Rzeszowskiej Piątki.