Asseco Resovia w półfinale w Łodzi gorsza od PGE Skry

Opublikowano: 09-04-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

W pierwszym meczu półfinałowym PlusLigi sezonu 2016/17 Asseco Resovia Rzeszów uległa 3-0 PGE Skrze Bełchatów. Rewanżowe spotkanie 2 i 3 drużyny po rundzie zasadniczej w Rzeszowie, 12 kwietnia.

W rundzie zasadniczej Rzeszowianie dwa razy ograli Bełchatowian.

Pojedynek półfinałowy rozgrywany w łódzkiej Atlas Arenie zdecydowanie wygrali siatkarze PGE Skry.

Asseco Resovia tylko w początkach pierwszego seta stawiała się miejscowym. Druga i trzecia partia to dominacja gospodarzy.

Ich zagrywka sprawiała sporo kłopotów Rzeszowianom. Ekipa ze stolicy Podkarpacia popełniła dużą ilość błędów własnych.

MVP meczu został zawodnik Bełchatowa, Bartosz Kurek.

Asseco Resovia by awansować do finału Mistrzostwo Polski musi wygrać w Rzeszowie z PGE Skrą 3-0 lub 3-1 i zwyciężyć z złotym secie.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3-0 (25-21, 25-15, 25-13)

PGE Skra: Uriarte, Wlazły, Lisinac, Kłos, Kurek, Penczew, Piechocki (libero).

Trener: Philippe Blain.

Resovia: Lemański, Perrin, Ivović, Schoeps, Możdżonek, Drzyzga, Wojtaszek (libero) oraz Jaeschke, Nowakowski, Rossard, Tichacek, Masłowski (libero).

Trener: Andrzej Kowal.

Sędziowali: Wojciech Maroszek i  Marek Lagierski, Śląski Związek Piłki Siatkowej.

Widzów: 6500.