Jastrzębski Węgiel ponownie lepszy

Opublikowano: 18-02-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów drugi raz w tym sezonie przegrali w meczu PlusLigi z Jastrzębskim Węglem. Ekipa z Górnego Śląska ograła w stolicy Podkarpacia wicemistrzów kraju 1-3. Taki był również wynik pojedynku obu drużyn w pierwszej rundzie.

Ciekawe spotkanie, 22 kolejki PlusLigi, które 18 lutego można było zobaczyć w Polsat Sport.

W pierwszym secie goście objęli prowadzenie dopiero przy stanie 18-17 i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

Drugie starcie to pewny tryumf dyktujących warunki gry Rzeszowian.

Wyrównana walka toczyła się w trzecim secie. Więcej spokoju i wyrachowania w jego końcówce dało wygraną Jastrzębianom. Zakończył go asem serwisowym niemiecki rozgrywający gości, Lukas Kampa uznany później MVP spotkania

“Naładowane” po wygranej na przewagi w trzeciej partii Jastrzębie, jest lepsze w czwartym secie i zwycięskie 17 raz w ligowym pojedynku w sezonu 2016/17.

Czołówka tabeli: 1. ZAKSA Kędzierzyn Koźle 56 punktów, 62-19 sety, 2. Asseco Resovia Rzeszów 50 punktów, 57-26 sety, 3. Indykpol AZS Olsztyn 50 punktów, 56-26 sety, 4. PGE Skra Bełchatów 49 punktów, 56-24 sety, 5. Jastrzębski Węgiel 49 punktów, 59-32 sety.

Już w środę, 22 lutego “Pasy” grają wyjazdowy mecz z GKS Katowice.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 1-3 (21-25, 25-15, 24-26, 20-25)

Asseco Resovia: Drzyzga, Ivović, Nowakowski, Jaeschke, Perrin, Możdżonek, Wojtaszek (libero) oraz Rossard, Lemański, Tichacek, Schops.

Trener: Andrzej Kowal.

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Oliva, Kosok, Muzaj, DeRocco, Boruch, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Strzeżek.

Trener: Mark Lebedew.