Cuprum wreszcie pokonane przez Asseco Resovię

Opublikowano: 05-02-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali 4 ostatnie ligowe boje z Cuprum Lubin. Teraz wreszcie przełamali tą złą serię pokonując 3-2 zespół z Dolnego Śląska. Wygrana przyszła po emocjonujacym i ciekawym widowisku.

W minionych dwóch sezonach w pojedynkach obu drużyn w Rzeszowie górą 2-3 był zespół z Lubina. Tym razem stało się inaczej.

Zażarta walka trwała do ostatniej piłki. Pierwsi meczbola mieli przyjezdni. Emocji w boju, który transmitował Polsat Sport było co niemiara.

Po pierwszej wyrównanej partii, w drugiej odsłonie pewnie tryumfuje Asseco Resovia.

Gdy wydawało się, że mecz skończy się na trzecim secie goście rozbili w nim nasz zespół. Spory udział w tym miał Łukasz Kaczmarek, który bombardował Asseco Resovię swą zagrywką posyłając 5 asów z kolei. Rozpędzeni Lubinianie dobrze spisując się w ofensywie wygrywają czwartego seta.

W rozstrzygającej partii były długie wymiany, a emocje sięgały zenitu. MVP meczu został zawodnik Rzeszowian, Marcin Możdżonek.

Rzeszowianie są drudzy w tabeli PlusLigi, 47 punktów. Na czele ZAKSA Kędzierzyn Koźle,51 punktów.

Kolejny pojedynek Asseco Resovia stoczy z Cerrad Czarnymi Radom. Termin 10 lutego.

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 3-2 (26-24, 25-16, 15-25, 21-25, 17-15)

Asseco Resovia: Perrin, Dryja, Rossard, Drzyzga, Schmitt, Możdżonek, Wojtaszek (libero) oraz Nowakowski, Lemański, Tichacek, Ivović, Schops, Winters.

Trener: Andrzej Kowal.

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Taht, Gunia, Łomacz, Rusek (libero) oraz Malinowski, Gorzkiewicz, Koumentakis. MVP: Marcin Możdżonek (Asseco Resovia).

Trener:  Gheorghe Cretu.