Niespodziewana przegrana Sokoła w Radomiu

Opublikowano: 17-12-2016

W kończącym I rundę sezonu 2016/17 spotkaniu I ligi koszykarze Sokoła Max Elektro Łańcut doznali dziś niespodziewanej porażki 87-81 w wyjazdowym meczu ACK UTH Radom. Łańcucianie w meczu na Mazowszu 2 w tym sezonie zeszli z parkietu pokonani w ligowym boju.

Gospodarze zwyciężając lidera z Łańcuta wygrali 5 raz w tym sezonie. Drużyna z Łańcuta przegrała 1 raz w gościach. Było to pełne zaciętej walki widowisko. Miejscowi mocno zaatakowali od pierwszych minut zaskakując gości, którzy najlepiej spisywali się w trzeciej kwarcie.

W I lidze przerwa świąteczno-noworoczna, która potrwa do 7 stycznia. Wtedy to Sokół, który jest na czele I ligi z 28 punktami (2 miejsce zajmuje Spójnia Stargard) rozpocznie rundę rewanżową. Za 21 dni rywalem Łańcuta w meczu na własnym parkiecie będzie Znicz Basket Pruszków.

ACK UTH Rosa Radom – Max Elektro Sokół Łańcut 87-81 (22-17, 22-20, 19-22, 24-22)

ACK UTH Rosa: Zegzuła 23, Sadło 16, Parszewski 11, Bojanowski 8, Stanios 8, Sobuta 6, Szymański 6, Szczypiński 4, Obarek 3, Gos 2.

Trener: Karol Gutowski.

Max Elektro Sokół: Sroka 22, Klima 16, Czujkowski 15, Zywert 8, Kulikowski 7, Koszuta 6, Balawender 5, Krajniewski 2, Czerwonka 0, Szymański 0.

Trener: Dariusz Kaszowski.