13 nie była pechowa. Łańcut lepszy od Prudnika

Opublikowano: 10-12-2016

W ostatnim pierwszoligowym pojedynku w 2016 roku na własnym parkiecie koszykarze Sokoła Max Elektro Łańcut pokonali dziś meritumkredyt Pogoń Prudnik. W 14 ligowym boju podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego odnieśli 13 wygraną.

Łańcucianie “rządzili” na parkiecie dopiero w drugiej połowie meczu. Przez pierwsze dwie kwarty bój był zacięty. Rozstrzygająca o wyniku meczu była trzecia odsłona spotkania. Wtedy to gospodarze dobrze radząc sobie w defensywie imponowali skutecznością i uzyskali przewagę, którą powiększali do końca spotkania.

Ostatni w tym roku ligowy mecz Łańcuta to spoktanie 15 kolejki zaplecza ekstraklasy z ACK UTH Rosa Radom. Mecz na Mazowszu 17 grudnia.

Max Elektro Sokół Łańcut – meritumkredyt Pogoń Prudnik 82-62 (23-15, 12-22, 24-9, 23-16)

Max Elektro Sokół: Klima 20, Koszuta 19, Zywert 11, Balawender 10, Sroka 10, Szymański 6, Czerwonka 2, Krajniewski 2, Kulikowski 2, Czujkowski 0.

Trener: Dariusz Kaszowski.

meritumkredyt Pogoń: Mroczek-Truskowski 17, Prostak 11, Bogdanowicz 9, Mordzak 8, Nowerski 8, Bartkowiak 4, Kujon 3, Nowakowski 2.

Trener: Tomasz Michalak.

Tekst: cw, foto: sokol-lancut.pl