Sensacja w Kwidzynie! Piłkarze ręczni SPR Stal zwyciężają w gościach MMTS

Opublikowano: 30-11-2016

Szczypiorniści SPR Stal Mielec sprawili wielką i miłą niespodziankę swym kibicom. Pokonali dziś w wyjazdowym spotkaniu w Kwidzynie, zaliczany do czołówki PGNiG Superligi Mężczyzn, miejscowy MMTS. To pierwsze w sezonie 2016/17 zwycięstwo naszego zespołu w gościach.

Targana problemami kadrowymi SPR Stal na Pomorze pojechała w dwunastoosobowym składzie. Brakowało kontuzjowanych Grzegorza Barnasia, Huberta Łukawskiego, Jakuba Ćwięki, Wiktora Kawki, Pawła Wilka i Marcina Basiaka.

Gospodarze, którzy byli zdecydowanymi faworytami, a w minionej serii gier gorsi od wicemistrza kraju Wisły Orlenu Płock okazali się dopiero po rzutach karnych, spotkanie rozpoczęli od prowadzenia 3-0. “Czeczeńcy” umiejętnie dyrygowani  przez Oleksandra Kyrylenko i Krzysztof Lipkę w 13 minucie doprowadzili do remisu 5-5. Niedługo później jest 7-9 dla naszej ekipy, która z dwubramkową przewagą schodzi na przerwę. Do 53 minuty SPR Stal wygrywa. Kiedy miejscowi doprowadzili do remisu wydawało się, że końcówka będzie do nich należała bo naszemu osłabionemu zespołowi może braknąć sił.

Nie  stało się tak. Mielczanie walczyli niezwykle ambitnie. Nie do zatrzymania dla miejscowych był rozgrywający Michał Wypych najskuteczniejszy w Stali. 15 sekund przed końcem Kwidzyń wyrównuje na 25-25. I wtedy grający trener SPR Stal, bramkarz Krzysztof Lipka podał do ustawionego na środku boiska skrzydłowego, Michała Chodary. Ten z połowy boiska rzucił do pustej bramki miejscowych. Sensacja stała się faktem.

Nasz zespół wygrał 4 mecz w tym sezonie i udał mu się rewanż za inauguracyjną porażkę z ekipą z Kwidzynia z września kiedy to u siebie przegrał 22-28. Mecz był transmitowany live nc+.

8 grudnia przeciwnikiem “Czeczeńców” w kolejnym meczu w PGNiG Superlidze Mężczyzn będzie Chrobry Głogów Młp. To trzeci z rzędu wyjazdowy pojedynek teamu znad Wisłoki.

MMTS Kwidzyń – SPR Stal Mielec 25-26 (11-13)

MMTS: Szczecina, Kiepulski – Genda 3, Nawrocki, Krieger 4, Peret 2, Szpera 4, Klinger, Szczepański, Rosiak, Nogowski 4, Guziewicz, Seroka 4, Potoczny 3, Janikowski, Pilitowski 1.

Trener: Patryk Rombel.

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Krępa 1, Janyst 3, Wypych 8, Kłoda 1, Kubisztal, Kirilenko 5, Dementiew 1, Krygowski 2, Chodara 2, Krupa 3.

Trenerzy: Krzysztof Lipka, Tomasz Sondej.
Kary:  4 i 10 minut.

Sędziowali: Marek Baranowski z Warszawy i Bogdan Lemanowicz z Łącka.

Tekst: cw, foto: S.Siwiec