Developres SkyRes zwycięski w Legionowie

Opublikowano: 28-11-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Zwycięstwem Developres SkyRes Rzeszów zakończył się pojedynek 7 kolejki Orlen Ligi w Legionowie z tamtejszą Legionovią. Ekipa ze stolicy Podkarpacia pokonała gospodynie 0-3.

Pierwszy i drugi set to ciekawe, zacięte starcia. Trzecia odsłona ligowego boju na Mazowszu to już dominacja teamu prezesa Rafała Mardonia, który był faworytem spotkania z jedną z najsłabszych drużyn Orlen Ligi.

Wyszystkie sety zaczynały się podobnie. Od prowadzenia Rzeszowianek. W dwóch pierwszych miejscowe doprowadzały do emocjonującej końcówki gdzie górą był spokój i ogranie naszej ekipy. W trzecim starciu miejscowe stawiały się do połowy partii. Potem zagrywki Magdaleny Hawryły i Katarzyny Żabińskiej sprawiły, że Legionovia straciła chęć do walki.

MVP meczu została serbska atakująca Developres SkyRes, Andera Helic.

Developres SkyRes zajmuje 5 miejsce w tabeli z 13 punktami. Na prowadzeniu Budowlani Łódź i Chemik Police po 20 punktów. Pojedynek transmitował  live Polsat Sport.

Kolejny mecz rzeszowskich siatkarek w Orlen Lidze już pojutrze. Ich przeciwnikiem w ostatni dzień listopada w wyjazdowym pojedynku będzie Atom Trefl Sopot.

Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 0-3 (23-25, 25-27, 16-25)

Legionovia: Grabka, Bociek, Skiba, Grzelak, Połeć, Chojnacka oraz Adamek (libero), Korabiec (libero), Pacak, Rasińska, Mikołajewska, Bączyńska .

Trener: Robert Strzałkowski.

Developres SkyRes: Kaczmar, Helić, Kamenowa, Kaczorowska, Żabińska , Hawryła oraz Borek (libero), Mróz, Śliwińska, Nickowska libero).

Trener: Jacek Skrok.

Sędziowali: Adam Mituta z Karkowa i  Mariusz Fiutek z Będzina.