Zagłębie ograło SPR Stal. Na wyjeździe punktów brak

Opublikowano: 27-11-2016

Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec w wyjazdowym spotkaniu 12 kolejki PGNiG Superligi ulegli Zagłębiu Lubin. W pojedynkach rozgrywanych w gościach w tym sezonie drużyna "Czeczeńców" punktów jeszcze nie zdobyła.

Pierwsze minuty rozgrywanego 27 listopada spotkania, to przewaga zespołu z Mielca. Miejscowi grając solidnie w defensywie i skutecznie w ataku, odrobili straty i 20 minucie wyszli w na prowadzenie 8-7. Zagłębie z dwubramkową przewagą schodziło na przerwę.

Początek drugiej połowy należał do zespołu znad gości. To czas kiedy toczy dorównuje miejscowym. Kontuzji po pół godzinie gry doznał dobrze spisujący się 20-letni rozgrywający SPR Stal, Wiktor Kawka co nie pozostało bez wpływu na ich postawę. “Miedziowi” rozpędzili się, kontrolowali przebieg spotkania i zakończyli go zwycięsko.

W bramce SPR Stal zadebiutował wypożyczony z Orlen Wisły Płock, Tomasz Wiśniewski. Mecz prowadziła para pań arbitrów ze Śląska. W grudniu “gwizdać’ będą Mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych. Był to dla nich ostatni sprawdzian przed kontynentalnym czempionatem.

Najbliższe spotkanie Stali już 30 listopada. To wyjazdowy pojedynek z MMTS Kwidzyń.

Zagłębie Lubin – Stal Mielec 28-23 (13-11)