Asseco Resovia zwycięska. Olsztyn w Rzeszowie bez punktów

Opublikowano: 26-11-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali dziś w meczu 10 kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn. To 7 w tym sezonie wygrana drużyny ze stolicy Podkarpacia.

Pierwszy set pod dyktando gospodarzy, którzy przy zagrywce rozgrywającego Fabiana Drzyzgi rozpoczęli go od prowadzenia 6-1. Miejscowi górowali nad Olsztynianami we wszystkich elementach siatkarskiego abecadła.

Drugie starcie dla przyjezdnych. Od pierwszych piłek prowadzą oni grę. Asseco Resovia ma problemy z przyjęciem, gra niepewnie.

Po wyrównanym początku trzeciej odsłony na placu gry lepiej radzi sobie nasz zespół. Goście podrywają się do walki w końcówce seta. Nie są jednak w stanie odwrócić jego losów.

Czwarta partia zaczyna się od przewagi ekipy z Warmii i Mazur, która prowadzi 5-8, 11-14. Wicemistrzowie kraju konsekwentą grą, doprowadzają do remisu 15-15. Końcówa należy do “Pasów”, dla których ostatni punkt zdobywa kanadyjski przyjmujący, John Gordon Perrin.

Wygrane przez Asseco Resovię po zaciętym boju spotkanie, można było bezpośrednio zobaczyć w Polsat Sport.

MVP meczu, został atakujący naszej drużyny Gavin Schmitt.

Rzeszowianie zajmują 3 miejsce w tabeli PlusLigi mając po 10 kolejkach 22 punkty. Na czele ZAKSA Kędzierzyn Koźle, 26 punktów.

Kolejnym przeciwnikiem Asseco Resovii będzie AZS Częstochowa. Wyjazdowy pojedynek zawodnicy trenera Andrzeja Kowala stoczą, w środę 30 listopada.

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3-1 (25-19, 22-25, 25-22, 25-21)

Asseco Resovia: Nowakowski, Lemański, Perrin, Ivović, Drzyzga, Schmitt, Wojtaszek (libero) oraz Dryja, Możdżonek, Winters, Drzyzga, Schoeps.

Trener: Andrzej Kowal.

Indykpol AZS: Hadrava, Pliński, Włodarczyk, Zniszczoł, Śliwka, Woicki, Żurek (libero) oraz Boswinkel, Makowski, Palacios.

Trener: Andrea Gardini.

Sędziowali: Waldemar Niemczura z Węgierska Górki i Wojciech Maroszek z Żor.

Widzów: 4000.
Tekst: cw, foto: S.Siwiec