Rekordowy Bieg Niepodległości

Opublikowano: 14-11-2016

Rekordowa ilość zawodniczek i zawodników wzięła udział w IV PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie. 11 listopada dystans 10 kilometrów pokonało 1269 osób.

W stolicy Podkarpacia wygrał mistrz kraju na 5, 10 kilometrów i w półmaratonie, Szymon Kulka z ULKS Lipinki. Pozostałe dwa medalowe miejsca zajęli Kenijczycy.

Zawodnik z Małopolski uzyskał czas 28.36 co jest nowym rekordem trasy, która zaczynała się ona przed rzeszowskim Centrum Handlowym Plaza. Najlepszy z naszego regionu i Podkarpacia był biegacz Resovii Rzeszów, Patryk Marszałek. Zajął 7 miejsce.

W stawce pań podium zdominowały Kenijki. Wygrała Christine Morra Oigo. Najlepsza z Podkarpacia i naszego regionu była Katarzyna Kargol z Resovii. Uplasowała się na 5 miejscu.

Zawody połączone były z akcją charytatywną na rzecz 43-letniej Małgorzaty, która zmaga się z nowotworem trzustki. Uczestnicy przypinali do koszulki kartkę “biegnę dla Małgorzaty”. Darowiznę na leczenie przekaże Fundacja PKO BP.