Asseco Resovia pokonana w Lubinie!

Opublikowano: 26-10-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Niepokonani dotychczas siatkarze Asseco Resovii Rzeszów ulegli dziś 3-0 Cuprum Lubin w wyjazdowym meczu. Było to spotkanie 5. kolejki PlusLigi, po którym Rzeszowianie stracili fotel lidera.

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończył się pojedynek Rzeszowian na Dolnym Śląsku. Będąca po 4 kolejkach na czele rozgrywek Asseco Resovia nie ugrała nawet seta i spadała na 3 miejsce w tabeli. Przodownikiem została ZAKSA Kędzierzyn Koźle. W PlusLidze nie ma już niezwyciężonych drużyn.

Pierwsza partia toczyła się pod dyktando agresywnie walczących gospodarzy. Miejscowi pewnie ją wygrali.

Drugi set już bardziej wyrównany.  Asseco Resovi brakowało jednak skuteczności w ataku. Słabo grała blokiem.

Najciekawsza była trzecia odsłona. Zacięta walka. Rzeszów wygrywał 15-17. Niedłogo później Lubin doprowadził do stanu 20-18 i jako pierwszy pokonał w sezonie 2016/17  team trenera Andrzeja Kowala.

Cuprum wygrało 4 z 5 ostatnich meczów z rzeszowskim zespołem.

MVP meczu został atakujący gospodarzy Łukasz Kaczmarek.

W kolejnym spotkaniu Asseco Resovia Rzeszów podejmuje Cerrad Czarnych Radom. Pojedynek, w niedzielę 30 października. Początek 14.45.

Cuprum Lubin –  Asseco Resovia Rzeszów 3-0 (25-20, 25-20, 25-22)

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Bohme, Taht, Hain, Łomacz, Rusek (libero) oraz Malinowski.

Trener: Gheorghe Cretu.

Resovia: Nowakowski, Lemański, Perrin, Ivović, Rossard, Drzyzga, Wojtaszek (libero) oraz Dryja, Depowski, Schoeps, Winters, Tichacek.

Trener: Andrzej Kowal.

Sędziowali: Paweł Ignatowicz  z Naroka i Sławomir Gołąbek z Kędzierzyn-Koźla.

Widzów: 2600.

Tekst: cw, foto: S.Siwiec