Pewna wyjazdowa wygrana Sokoła. Ekipa z Łańcuta jest liderem

Opublikowano: 15-10-2016

Zdecydowanym zwycięstwem koszykarzy Sokoła Max Elektro Łańcut zakończyło się dzisiejsze spotkanie 4 kolejki I ligi koszykówki z Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Sokół wciąż jest niepokonany w tym sezonie.

To 4 wygrana Sokoła, 3 odniesiona w wyjazdowym spotkaniu. Łańcucianie są liderem rozgrywek.

Pierwsza kwarta była wyrównanym widowiskiem zakończonym minimalnym zwycięstwem miejscowych. Druga odsłona to popis drużyny trenera Dariusza Kaszowskiego, która rządziła na placu gry i wygrała ją różnicą 24 punktów.

Do przerwy Sokół prowadził 33-54. Po zmianie stron gospodarze stron zerwali się do ataków i byli lepsi w trzeciej kwarcie. Ostatnia partia meczu znów należała do zespołu z Łańcuta.

Najskuteczniejszy zawodnik Sokoła Alan Czujkowski, jak i kapitan Maciej Klima należeli do pierwszoplanowych postaci tego meczu.  Koszykarze  z Łańcuta bardzo dobrze wykonywali rzuty wolne, trafiając w 23 z 25 prób.

W szeregach Łańcuta brakowało kontuzjowanych Krzysztofa Krajniewskiego i Jerzego Koszuty.

Kolejnym rywalem naszego teamu będzie AZS AGH Kraków. Mecz w najbliższą środę, 19 października w Łańcucie.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Max Elektro Sokół Łańcut 73-90 (23-20, 10-34, 26-15, 14-21)

Zetkama Dora: Muskała 19, Bluma 16, Kliniewski 11, Weiss 10, Leńczuk 7, Sanny 7, Kasiński 3, Lipiński 0, Wojciechowski 0.

Trener: Marcin Radomski.

Max Elektro Sokół: Czujkowski 20, Klima 18, Zywert 13, Sroka 12, Kulikowski 11, Czerwonka 7, Szymański 7, Balawender 2, Inglot 0.

Trener: Dariusz Kaszowski.