KPR RC Legionowo w Mielcu ogrywa SPR Stal

Opublikowano: 14-10-2016

6 raz w tym sezonie w ligowym pojedynku pokonani zostali szczypiorniści SPR Stali Mielec. W 7 kolejce PGNiG Superligi drużyna znad Wisłoki po zaciętej walce uległa KPR RC Legionowo.

Do przerwy Mielczanie prowadzili równorzędny bój z teamem gości. Ciekawa, pełna walki i nieustępliwości była pierwsza odsłona czwartego w tym sezonie  ligowego pojedynku “Czeczeńców” na własnym parkiecie. A jej końcówka niesamowicie emocjonująca. W 29 minucie meczu nasi szczypiorniści prowadzili 12-11. Na przerwę schodzili przegrywając dwoma bramkami. Nie było źle.

Po zmianie stron drużyna trenera Łukasza Rybaka szybko doprowadziła do remisu 14-14. Przyjezdni zebrali siły, wykorzystali słabsze chwile gospodarzy i odskoczyli na 18-14. Niedługo potem goście prowadzili już 24-18 i kontrolowali przebieg spotkania do końcowych minut.

W grze miejscowych brakowało spokoju. Zdarzały się im proste błędy. Dobrze w bramce gości spisywał Mikołaj Krekora. Gospodarze mieli pretensje do pracy sędziów.

Chciałem podziękować chłopakom za walkę na każdym metrze boiska, gdyż tego nie wolno im odmówić. Mam jednak zastrzeżenia do kilku decyzji sędziowskich – mówił po meczu drugi trener Stali, Tomasz Sondej. Najwierniejsi kibice szczypiornistów Stali po meczu domagali się dymisji pierwszego szkoleniowca, Łukasza Rybaka.

Legionowo wygrało 4 raz w sezonie 2016/17. Pierwszy raz tryumfowało w gościach.

W drużynie  z Mazowsza wystąpili w składzie byli “Czeczeńcy”. Ulubieniec mieleckiej publiczności, Chorwat Antonio Pribanić, Tomasz Mochocki, Paweł Gawęcki. Razem rzucili 7 bramek.

Najbliższy pojedynek zespół SPR Stali zagra w sobotę 22 października, na wyjeździe z Azotami Puławy.

SPR Stal Mielec – KPR RC Legionowo 24-30 (12-14)

SPR Stal: Lipka, Barnaś – Wilk 3, Krępa 5, Janyst 1, Wypych 1, Rusin, Kłoda 2, Kubisztal, Kirilenko 2, Dementiew, Basiak, Kawka 3, Krupa, Krygowski, Chodara 7.
Trenery: Łukasz Rybak.

KPR RC: Krekora, Stojković – Ignasiak, Prątnicki 3, Mochocki 1, Suliński, Kasprzak 5, Kowalik, Pribanić 4, Titow 9, Brinovec 4, Gawęcki 2, Ciok 2, Gumiński.

Trener: Marek Motyczyński.

Kary:  12 i 4 minuty.

Sędziowali: Michał Kopiec z Siemanowic Śląskich i Marcin Zubek z Bytomia.