PZL Sędziszów Młp. przegrał z beniaminkiem z Nowego Sącza – zdjęcia

Opublikowano: 08-10-2016

Siatkarze PZL Sędziszów Młp. stoczyli dziś pierwszy w sezonie 2016/17 drugoligowy pojedynek. Podopieczni trenera Piotra Wiktora w 2 kolejce pierwszoligowego zaplecza grupy VI ulegli 0-3 drużynie beniaminka, Dunajca Nowy Sącz.

Team z Nowego Sącza prezentował się solidniej od gospodarzy i wygrał pierwszy w klubowej historii pojedynek na drugoligowym szczeblu. Goście mający w swych szeregach ogranych w wyższych ligach zawodników pokazali w Sędziszowie Młp., że nie będą walczyć tylko o utrzymanie, a lepsze lokaty.

Sędziszowscy siatkarze, grali bardzo nierówno. W drugim secie prowadzili 16-9 by przegrać go na przewagi. Pierwsze starcie to pewna wygrana gości. Potem gospodarze spisywali się lepiej, ale nie na tyle aby wygrać seta.

Było to premierowe w sezonie 2016/17  ligowe spotkanie ekipy PZL. W pierwszej kolejce gier pauzowała.

Teraz zespół trenera Piotra Wiktora czekają dwa wyjazdowe mecze z Politechniką Pszczółką Lublin i KKS Kozienice.

PZL Sędziszów Młp. – Dunajec Nowy Sącz 0-3 (18-25, 24-26, 23-25)

PZL: Polek, Rusin, Warzocha, Majkowski, Kwiecień, Bochenek, Fornal i Bilski (libero) oraz Kowalik.

Trener: Piotr Wiktor.

Dunajec: Pietrzak, Gawron, Hamiga, Kotlarski, Wysocki, Zając, Nalepka i Ciuła (libero).

Trener: Łukasz Mężyk.

Sędziowali: Dariusz Czerski i Sławomir Czuryłowski z Lublina.