Górnik lepszy od SPR Stali. Przegrali 5 raz

Opublikowano: 05-10-2016

Górnik Zabrze pokonał dziś 27-21 SPR Stal Mielec, w meczu 6 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Oba zespoły rywalizują w grupie pomarańczowej. To 5 ligowa porażka mieleckiej ekipy w tym sezonie.

Górnik w zawodowej lidze jest niepokonany przed własną publicznością. SPR Stali woli walki, ambicji odmówić nie sposób. Miała jednak spore problemy z sforsowaniem defensywy gospodarzy i popełniła zbyt dużo błędów by wyjechać ze Śląska z punktami.

Miejscowi przeważali przez większą część meczu. Tylko początek spotkania był wyrównany. Podopieczni trenera Łukasza Rybaka ostatni raz na prowadzeniu byli z końcem pierwszego kwadransa po trafieniu Wiktora Kawki.

W przerwie doszło do nie często spotykanej sytuacji. Szkoleniowcy mieleckiego klubu mając w pamięci  wcześniejsze mecze ligowe, kiedy to ich podopieczni po zejściu do szatni w drugiej części spisywali się gorzej niż w pierwszej połowie, postanowili, że…tym razem przerwę szczypiorniści spędzą na parkiecie. Tam trenerzy przekazali im uwagi i dali wskazówki na drugą połowę.

Rozpędzonych Zabrzan nie udało się jednak powstrzymać.  Górnik wygrał 4 raz w tym sezonie.

Stal z 2 punktami jest ostatnia w grupie pomarańczowej.

Kolejnym ligowym przeciwnikiem Mielczan będzie KPR Legionowo. Mecz z drużyną z Mazowsza rozegrany zostanie, w piątek 14 października o godzinie 19.30.

Górnik Zabrze – SPR Stal Mielec   27-21 (13-11)

Górnik: Kornecki, Galia, Kicki – Niedośpiał 1, Daćko 3, Tomczak 5, Kryński 3, Gromyko, Sluijters 5, Buszkow 2, Gliński 6, Fąfara 1, Ścigaj, Adamuszek 1.
Trener: Mariusz Jurasik.

SPR Stal: Lipka – Wilk 3, Krępa 2, Wypych, Kłoda, Kubisztal 3, Kyrylenko 4, Dementew, Basiak 1, Kawka 5, Krygowski, Chodara 3, Krupa.
Trener: Łukasz Rybak.

Kary: 6 i 10 minut .

Sędziowali: Korneliusz Habierski i Grzegorz Skrobak z Głogowa.

Widzów: 700.

Tekst i foto: S.Siwiec

O jedynym dotychczasowym zwycięstwie SPR Stal Mielec w zawodowej lidze piłki ręcznej przeczytasz tutaj.