Sokół drugi raz zwycięski

Opublikowano: 01-10-2016

W 2 kolejce I ligi koszykarze Sokoła Max Elektro Łańcut odnieśli dziś drugą wygraną. Zwyciężyli 73-77 GTK Gliwice.

Początek spotkania należał do ekipy ze Śląska.  Nasza drużyna popełniała sporo błędów tak w obronie, jak i ataku. W drugiej kwarcie miejscowi mieli problemy ze skutecznością. Na przerwę zespoły schodziły przy remisie.

Po zmianie stron zmotywowany przez trenera Kaszowskiego Sokół zaczął dyktować warunki gry. Końcówka była nerwowa, ale lepiej wytrzymali ją Łańcucianie i cieszyli się z wygranej. Mecz szarpany, dużo walki, fauli.

Kolejnym przeciwnikiem pierwszoligowca z Łańcuta będzie 8 października GKS Tychy. To pierwsze w sezonie 2016/17 ligowe spotkanie Sokoła przed własną publicznością.

GTK Gliwice – Max Elektro Sokół Łańcut 73-77 (23-16, 7-14, 20-26, 23-21)

GTK: Zmarlak 16, Filipiak 15, Dziemba 14, Jędrzejewski 10, Podulka 7, Rutkowski 4, Pieloch 3, Weselak 2, Ratajczak 2, Radwański 0, Salamonik 0.

Trener: Paweł Turkiewicz.

Max Elektro Sokół: Sroka 26, Koszuta 21, Klima 10, Zywert 8, Balawender 6, Czerwonka 3, Kulikowski 3, Szymański 0, Czujkowski 0.

Trener: Dariusz Kaszowski.