Asseco Resovia najlepsza w stolicy

Opublikowano: 25-09-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Siatkarze Asseco Resovii wygrali XI Memoriał Zdzisława Ambroziaka. W finale zawodów rozgrywanych w weekend stołecznej Arenie Ursynów pokonali 3-1 Onico AZS Politechnika Warszawska. Taka sama para finałowa grała w dwóch ostatnich memoriałowych zawodach. Takie samo było też rozstrzygnięcie.

Onico AZS Politechnika Warszawska – Asseco Resovia Rzeszów 1-3 (24-26, 23-25, 25-22, 23-25). Obie drużyny zagrają na inaugurację PlusLigi, już 1 października.

W półfinale nasz zespół zwyciężył  1-3 (26-24, 17-25, 16-25, 28-30) Łuczniczkę Bydgoszcz.

Czterech zawodników zespołu trenera Andrzeja Kowala znalazło się w gronie najlepszych turniejowych zmagań poświęconych pamięci dziennikarza i siatkarza. Najlepszy zagrywający – Thibault Rossard, najlepszy blokujący  Bartłomiej Lemański, najlepszy libero – Damian Wojtaszek, najlepszy atakujący -Frederic Winters.

W warszawskich zawodach rywalizowało 6 drużyn PlusLigi, dla których zawody były ostatnimi sprawdzianami przez rozpoczynającym się niebawem sezonem 2016/17.

Na 3 miejscu uplasował się zespół Lotosu Trefl Gdańsk. Grały też  Łuczniczka Bydgoszcz (4 lokata), AZS Częstochowa (5 miejsce) i Effector Kielce (6 pozycja).

Tekst: SY, foto: S.Siwiec