FC Rzeszów – mistrzem województwa Ligi Mistrzów Orlika. Zagra w finale krajowym

Opublikowano: 19-09-2016

Zespół FC Rzeszów zwyciężył w wojewódzkim finale Ligi Mistrzów Amatorów Orlik Polska 2016. Zawody rozegrano w drugiej dekadzie września w Nienadowej i Dubiecku.

W finałowym meczu team dowodzony przez Macieja Zabłockiego pokonał 5-1 inną rzeszowską ekipę, kierowany przez Zbigniewa Tłuczka, zespół Dan Cake Polonia. Najlepszym strzelcem zawodów został Konrad Buć, a bramkarzem Paweł Puzio. Obaj z zwycięskiego zespołu.

W turniejach Ligi Mistrzów Orlika mogą rywalizować zawodnicy, którzy nie grają wyżej niż w B-klasie albo mają co najmniej 40 lat.

W tym roku zawody, których finał krajowy rozegrany zostanie 24, 25 września Rzeszowie i Łące  obywają się już szósty raz.

W finale wystąpią najlepsze zespoły wyłonione w turniejach wojewódzkich oraz te, którym przyznano “dziką kartę”. Podkarpacie reprezentować będą trzy teamy. Prócz finalistów także Oldboys Przybyszówka, drużyna wybrana przez przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Relacje z zawodów w TVP Rzeszów, TVP Regiony i TVP Sport.

Liga Mistrzów Orlika to ogólnopolski projekt zrzeszający amatorskie ligi piłki nożnej “szóstek” z całej Polski.