Na Developres w Kobyłce nie było mocnych

Opublikowano: 18-09-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Siatkarski Developres SkyRes Rzeszów zwyciężyły w turnieju "Siatkówka w Trójce", który rozgrywany był w podwarszawskiej Kobyłce 16 i 17 września. Rywalizowało 4 drużyny z Orlen Ligi.

Prócz rzeszowskiej drużyny w zawodach uczestniczyły Legionovia Legionovo, Budowlani Łódź i Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna.

Wyniki: półfinały, Developres SkyRes – Muszynianka 3-0 (25-22, 25-17, 25-19), Budowlani – Legionovia 2-3. Mecz o 3 miejsce, Budowlani – Muszynianka 3-0, finał, Developres SkyRes Rzeszów – Legionovia Legionowo 3-0 (25-19, 26-24, 25-19).

Klasyfikacja: 1. KS Developres SkyRes,  2. Legionovia,  3. Budowlani, 4. Muszynianka.

Najbardziej zacięty bój zawodniczki rzeszowskiej ekipy toczyły w drugim secie finałowego boju z Legionovią, który wygrały na przewagi. Najlepszą zawodniczką w spotkaniu z Muszynianką była atakująca zespołu Jacka Skroka Patrycja Flakus, w spotkaniu finałowym inna z rzeszowianek, rozgrywająca Anna Kaczmar. Najlepszą zaś zawodniczką turnieju wybrana została przyjmująca Developres SkyRes Klaudia Kaczorowska.

Rzeszowska drużyna w Kobyłce występowała w składzie: Kaczmar, Flakus, Kamenova, Kaczorowska, Mróz, Hawryła, Borek (libero), Nickowska (libero), Żabińska, Śliwińska, Szczygieł, Helić, Szymańska.

Turniejowe zawody były wartościowym sprawdzianem przygotowań do rozpoczynającego się za miesiąc sezonu 2016/17. Kolejne turnieje team trenera Jacka Skroka zagra za tydzień w Ostrowcu Świętokrzyskim, a za dwa tygodnie w Rzeszowie.