SPR Stal przegrywa inauguracyjny pojedynek w zawodowej lidze – zdjęcia

Opublikowano: 09-09-2016

W rozegranym dziś meczu PGNiG Superligi piłkarze ręczni SPR Stali Mielec przegrali 22-28 z MMTS Kwidzyń. Była to 1 kolejka sezonu 2016/17 w powstałej zawodowej lidze szczypiorniaka mężczyzn.

Pierwszy gol w meczu Mielca i Kwidzyna padł dopiero w 4 minucie. Wtedy to gości na prowadzenie wyprowadził najskuteczniejszy zawodnik pojedynku, Mateusz Seroka skutecznie egzekwując rzut karny. Chwilę później ta sztuka nie udała się skrzydłowemu Stali Łukaszowi Jansytowi, którego uderzenie 7 metra obronił golkiper gości, Paweł Kiepulski.

W 17 minucie handbalowcy SPR Stal wygrywali 7-6 po bardzo szybkim kontraktu. Kilka minut później było 11-9 dla ekipy z Mielca. Do końca pierwszej części gry trwała zacięta, wyrównana walka. Grę Mielczan napędzał 20-letni rozgrywający Wiktor Kawka.

Kilka minut po zmianie stron goście prowadzili już różnicą 4 goli i kontrolowali grę do końca pojedynku.

Zbyt dużo błędów własnych i przestrzelonych stuprocentowych sytuacji zadecydowało o wyniku. Z biegiem czasu będzie lepiej, walczymy – mówił po meczu Łukasz Rybak, trener Stali.

Ukłony dla Mielca za walkę. Wiemy, że tu gra się naprawdę ciężko – stwierdził zaś szkoleniowiec gości Patryk Rombel.

Następny superligowy pojedynek SPR Stal to wyjazdowa gra, 14 września z Orlen Wisłą Płock.

SPR Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 22-28 (12-12)

SPR Stal: Barnaś, Lipka, Łukawski – Wilk 3, Krępa 5, Janyst 1, Wypych 1, Kłoda, Kirilenko, Dementiew 1, Kubisztal, Basiak 2, Kawka 5, Krygowski, Chodara 4, Krupa.

Trenerzy: Łukasz Rybak, Tomasz Sondej.

MMTS: Szczecina, Kiepulski – Genda 3, Nawrocki, Krieger 1, Peret 3, Szpera 3, Rosiak, Klinger, Szczepański, Nogowski 7, Seroka 9, Potoczny, Janikowski, Pilitowski 2.

Trener: Patryk Rombel.
Kary: 8 i 12 minut.

Sędziowali: Damian Demczuk i Tomasz Rosik z Lubina.