Piłkarze Resovii w gościach tylko wygrywają

Opublikowano: 03-09-2016
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, III Liga

Trzeci wyjazdowy mecz w sezonie 2016/17 grali dziś w Nowym Targu, z tamtejszym Podhalem, trzecioligowi piłkarze Resovii Rzeszów. I trzeci raz w gościach wygrali.

Pierwsza połowa spotkania 7 kolejki  trzecioligowej grupy IV była wyrównanym widowiskiem. Po zmianie stron początkowo inicjatywa należała do zespołu trenera Szymona Szydełki, który wyszedł na prowadzenie.

Gospodarze nie pasowali i doprowadzili do remisu. Trwała wymiana ciosów. Końcówka znów toczyła się pod dyktando naszego teamu. Dwie zwycięskie bramki zdobył 19-letni Dawid Bieniasz. Wychowanek ŁKS Łańcut do bramki Podhala trafiał w ostatnich 10 minutach.

Mecz, w którym arbiter osiem razy sięgał po żółte kartoniki, rozegrano na sztucznej murawie. Na takiej w lidze grają “Górale”.

Podhale Nowy Targ – Resovia Rzeszów 2-4 (1-1)

Bramki: 1-0 Dziadzio (15), 1-1 Buczek (16), 1-2 Mołdoch (65), 2-2 Jaworskyj (69), 2-3 Bieniasz (80), 2-4 Bieniasz (89).

Podhale: Gorzelański- Bobak (70.Drobnak), Ochamn, Urbański, Basta (68.Pająk), Piwowarczyk (50.Nawrot), Świerzbiński, Ligienza,

Jaworśkyj, Kobylarczyk (50. Jnadura), Dziadzio.

Trener: Marek Żołądź.

Resovia: Pietryka – Żmuda, Domoń, Baran, Bieniasz, Dawid Pałys-Rydzik (60.Daniel), Świst, M.Kmiotek (85.K.Kmiotek), Staszczak, Mołdoch (80.Natkaniec), Buczek (90.Pelc).

Trener: Szymon Szydełko.

Sędziował: Michał Molenda z Kielc.

Żółte kartki: Bobak, Ochman, Piwowarczyk, Ligienza – Baran, Bieniasz, M.Kmiotek, Mołdoch.

Widzów: 350.

Wyniki pozostałych spotkań 7 kolejki III ligi grupy IV i tabela w zakładce “Tabele – Terminarze”
Tekst: cw, foto: S.Siwiec