PGNiG Superliga podzielona. Stal w grupie pomarańczowej

Opublikowano: 08-08-2016

Zawodowa PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych w sezonie 2016/17 liczyć będzie 14 drużyn. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. pomarańczową i granatową. Szczypiorniści SPR Stali Mielec występować będą w pomarańczowej.

Rywale mielczan w tej grupie to Wisła Płock, Azoty Puławy, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, Gwardia Opole, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Stal nowy sezon zainauguruje 9 września u siebie z MMTS Kwidzyn. Pierwszym wyjazdowym spotkaniem naszej drużyny będzie 14 września, pojedynek z wicemistrzem kraju Wisłą Płock.

grupie granatowej zagrają Vive Tauron Kielce, MMTS Kwidzyn, KPR Legionowo, Chrobry Głogów, Pogoń Szczecin, Wybrzeże Gdańsk, Meble Wójcik Elbląg.

Został utrzymany system gry każdy z każdym. Zwycięzca spotkania otrzymuje 2 punkty, ale jeśli wygrał z zespołem ze swojej grupy to otrzyma jeden dodatkowy punkt. Znikają remisy. Gdy w regulaminowym czasie będzie remis, zarządzona zostanie dogrywka 2×5 minut. Jeżeli ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, zespoły przystąpią do serii rzutów karnych. Zespół, który przegra w dogrywce lub rzutach karnych otrzyma 1 punkt.

Po rundzie zasadniczej rozegrana zostanie runda finałowa, do które awansują trzy najlepsze drużyny z obu grup. O siódme i ósme miejsce w ćwierćfinałach powalczą zespoły, które zajęły czwarte i piąte miejsca w grupach. Rozegrają barażowy dwumecz. Rundy fazy pucharowej również będą składać się z dwóch spotkań. Drużyna, która po rundzie zasadniczej zajmowała niższą pozycję, będzie gospodarzem pierwszego spotkania. Mecze finałowe zaplanowane są na drugą połowę maja.

Liga jest zamknięta na trzy lata. Nikt niej nie spada.