Mistrz Rumunii zwycięski w Rzeszowie

Opublikowano: 11-01-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, 11 stycznia, w meczu 2 kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń 2017/18 uległy mistrzyniom z Rumunii, CSM Volei Alba Blay z Rumunii. To pierwsza porażka Rzeszowianek w ich przygodzie z europejskimi pucharami.

Po 80 minutach gry Rzeszowska ekipa musiała uznać wyższość drużyny z Rumunii, w której aż 10 siatkarek, to zawodniczki zagraniczne.

Zespół gości prezentował się solidnej, lepiej w siatkarskiej sztuce niż miejscowe i odniósł pewną wygraną dominując na placu gry.

Gospodynie mające problem z kończącym atakiem mocniej stawiały się tylko w końcówce drugiego seta.

Pierwszoplanową postacią meczu była Ana Yillian Abel Cleger. Zatrzymanie atakującej CSM Volei Alba Blay sprawiało Rzeszowiankom duże problemy.

Kolejny mecz Ligi Mistrzyń (3 kolejka) Developres SkyRes Rzeszów zagra 25 stycznia, w gościach, z szwajcarskim Voléro Zurich.

W innym meczu 2 kolejki: Voléro Zurich – ASPTT Miluza 2-3.

Tabela grupy A Ligi Mistrzyń po 2 kolejkach.

1. CSM Volei Alba Blay 6 pkt, 6-1 sety, 2. Developres SkyRes Rzeszów 3 pkt, 3-4 sety, 3. ASPTT Miluza 2 punkty, 4-5 sety, 4. Voléro Zurich 1 punkt, 3-6 sety.

Developres SkyRes Rzeszów – CSM Volei Alba Blay 0-3 (19-25, 25-27, 17-25)

Developres SkyRes: Helić, Rabka, Blagojević, Rousseaux, Ptak, Żabińska, Sawicka (libero) oraz Andruszko, Kaczorowska, Gajewska, Żak. Trener Lorenzo Micelli.

CSM Volei: Cleger, Barakova, Salaoru, Crncević, Onyejekwe, Thomaz, Vujović (libero) oraz Moellers, Morales, Ilyasoglu. Trener: Darko Zakoć.

Sędziowali: Ilian Georgiev z Bułgarii i Rene Cinatl z Czechy.