Asseco Resovia sezon zaczyna od pewnej wygranej

Opublikowano: 30-09-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, 30 września, w inauguracyjnym pojedynku PlusLigi sezonu 2017/18 ograli Dafi Społem Kielce. MVP meczu został przyjmujący "Pasów" Aleksander Śliwka.

Rzeszowianie byli faworytem spotkania i z tej roli wywiązali się pewnie. Dwa pierwsze sety to dominacja ekipy gospodarzy.

Po regulaminowej przerwie, początek trzeciej odsłony należał do Kielczan. Poczynali oni sobie skutecznie w ataku i wygrywali 10-5. “Pasy” w tym fragmencie pojedynku były jakby trochę rozkojarzone.

Trener Roberto Serniotti wskazał swym podopiecznym “właściwą drogę”. Rzeszowianie dogonili przyjezdnych, znów zaczęli dyktować warunki gry i po półtorej godzinie wygrali pionierski bój nowego sezonu z Dafi Społem, który nie przyciągnął kompletu publiczności.

Najbliższe ligowe spotkanie Asseco Resovii Rzeszów to wyjazdowy mecz z BBTS Bielsko-Biała. Termin 4 października.

Asseco Resovia Rzeszów – Dafi Społem Kielce 3-0 (25-20, 25-16, 25-22)

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Jarosz, Depowski, Śliwka, Lemański, Możdżonek, Rusek (libero) oraz Masłowski (libero), Krastins. Trener: Roberto  Serniotti.

Dafi Społem Kielce: Stępień, Wachnik, Łapszyński, Pawliński, Nalobin, Morozau, Czunkiewicz (libero) oraz Schamlewski, Szymański, Superlak, Adamski. Trener: Wojciech Serafin.

Sędziowali: Tomasz Janik i Agata Niewiarowska z Warszawy.

Widzów: 3642.