Zawodnicy Resovii, Stali i Tiki-Taka z medalami mistrzostw kraju

Opublikowano: 26-09-2017

Medale lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U16 w Białej Podlaskiej zdobyli w weekend 23, 24 września, młodzi zawodnicy klubów z naszego regionu. Lekkoatleci Resovii Rzeszów wygrali klasyfikację medalową krajowego czempionatu.

Zawodnicy rzeszowskiego klubu w MP U16 , w których rywalizowano w 33 konkurencjach, wywalczyli 4 medale. Na podium krajowego czempionatu aż trzykrotnie stanął Oliwer Wdowik. Zawodnik trenera Janusza Mazura był najlepszy w biegowych zmaganiach na 100 metrów i w sztafecie 4×100 metrów (Stanisław Szlachta, Maximilian Życzyński, Tomasz Życzyński, Oliwier Wdowik). W biegu na 200 metrów zajął 2 lokatę.

Złoto MP wywalczyła Magdalena Niemczyk, z Tiki-Taka Kolbuszowa. Podopieczna trenera Bogdana Karkuta była najlepsza w biegu na 100 metrów. Srebro krajowego czempionatu zdobyli: Paweł Furman z Resovii Rzeszów w biegu na 2 kilometry i Dawid Piłat z LKS Stal Mielec w rzucie młotem.

Z Podkarpacia medale lekkoatletycznej rywalizacji MP U16 zdobyli też: złoto – Oliwia Pelczarska, rzut oszczepem (Komunalni Sanok),  brąz – Mateusz Kopeć, rzut dyskiem (Victoria Stalowa Wola). W Białej Podlaskiej Podkarpacie reprezentowali też zawodnicy MUKLA Dębica, Sparty Stalowa Wola, Tempo 5 Przemyśl.