Szachiści LKSz GCKiP Czarna mistrzami kraju!

Opublikowano: 21-08-2017
Kategoria: INNE DYSCYPLINY, Szachy

Młodzi szachiści drużyny z powiatu dębickiego, LKSz GCKiP Czarna, dominowali w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek w szachach szybkich i błyskawicznych 2017. Zawody rozegrano we Wrocławiu.

Podkarpacie było najlepsze w klasyfikacji medalowej szachowych juniorskich mistrzostw kraju 2017 zdobywając 6 medali, 5 złotych oraz 1 srebrny.

Spory udział w tym sukcesie mieli szachiści z naszego regionu, zawodnicy klubu LKSz GCKiP Czarna,którzy  zdobyli 4 medale.

Wywalczyli je:  Martyna Wilk (kategoria 12 lat), 2 złote – szachy szybkie i błyskawiczne, Mieszko Miś (kategoria 14 lat) 1 złoty – szachy błyskawiczne, i 1 srebrny – szachy szybkie.

Pozostałe dwa złote krążki dla Podkarpacia zdobyli: Maja Mazurek z UKS SP 1 Brzozów – szachy błyskawiczne (kategoria 8 lat) oraz Izabella Tokarz z Gambitu Przeworsk – szachy błyskawiczne (kategoria 10 lat).

Krajowy czempionat w grupach wiekowych do lat 8, 10, 12, 14, 16 i 18 lat w stolicy Dolnego Śląska odbył się w pierwszej dekadzie sierpnia.