Są w finałach LA sezonu 2017/18

Opublikowano: 19-08-2017

Znane są "finałowe dwunastki" szkół ponadgimnazjanych, które mają prawo startu w finałach ogólnopolskich Szkolnej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej o Puchar Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego. Jest w tym gronie 7 szkół z Podkarpacia, 4 z naszego regionu.

W stawce dziewcząt 4 pozycję zajęło V LO Rzeszów, a 9 było II LO Dębica. W finale krajowym z Podkarpacia mogą wystąpić też uczennice I LO Przemyśl (8 miejsce) i LO KEN Stalowa Wola (12 miejsce).

W rywalizacji chłopców 2 lokatę wywalczyło V LO Rzeszów, a 11 miejsce zdobyło ZSZ Dynów. Z Podkarpacia prawo startu w zawodach krajowych uzyskało też  ZSP Nr 2 Stalowa Wola.

W zmaganiach Szkolnej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej sklasyfikowano 222 szkoły w gronie dziewcząt i 242 wśród chłopców. Nie wiadomo czy finały zostaną rozegrane bo brak jest chętnych do ich organizacji.