Stal zwycięża Olimpię. Goście kończyli mecz w dziesięciu – zdjęcia

Opublikowano: 13-08-2017

W drugim w sezonie 2017/18 ligowym pojedynku na własnym stadionie, 13 sierpnia piłkarze FKS Stali Mielec pokonali Olimpię Grudziądz. Było to spotkanie 3 kolejki Nice 1 Ligi.

Zespół z Grudziądza po wyrównanym spotkaniu stracił w Mielcu pierwsze w tym sezonie punkty. Zwycięskiego gola dla FKS Stal, po kwadransie gry, w zamieszaniu podbramkowym zdobył pozyskany latem słoweński napastnik Dejan Djermanović.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie w tym meczu walki sprawiali Stalowcy. Goście od 34 minuty grali w dziesięciu kiedy to czerwoną kartę otrzymał ich słoweński defensor Matic Žitkow. Po zmianie stron, nie mająca nic do stracenia Olimpia natarła ze wszystkich sił, a FKS Stal kontrowała.

Nikomu, mimo dogodnych okazji, nie udało się zmienić rezultatu i drużyna trenera Zbigniewa Smółki wygrała drugi raz w tym sezonie zwyciężyła w takich samych rozmiarach (w 1 kolejce Nice 1 Ligi FKS Stal Mielec – Ruch Chorzów 1-0). Kolejny raz na ligowym spotkaniu w Mielcu w sektorze rodzinnym dobrze bawili się najmłodsi fani FKS Stal.

Najbliższy mecz FKS Stal Mielec w piątek 18 sierpnia. Rywalem w wyjazdowym spotkaniu spadkowicz z Lotto Ekstraklasy, Górnik Łęczna. Mecz pokaże Polsat Sport.

FKS Stal Mielec – Olimpia Grudziądz 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Djermanović (15).

FKS Stal Majecki – Kiercz, Granchov, Leandro, Cholewiak, W.Gancarczyk, M. Garncarczyk, Djermanović, Getinger (63’Górka), Marciniec (78′ Tsvetanov), Wroński (68’Banaszewski). Trener: Zbigniew Smółka.

Olimpia: Małecki – Goropevsek, Michalik, Kurowski (57′ Gomes Bancessi), Kaczmarek, Janicki (45’Wolski), Feruga, Zitko, Ciechanowski (38’Wełna), Salmikivi, Woźniak. Trener: Jacek Paszulewicz.

Sędziował: Tomasz Wajda  z Żywca.

Żółte kartki: Djermanovic, Getinger, Leandro, Majecki – Zitko, Feruga, Kaczmarek, Goropevsek, Wolski.
Czerwona kartka: Zitko (druga żółta, 34 minuta).

Widzów: 3219.

Wszystkie wyniki Nice 1 Ligi i tabela tutaj.