Holender wygrywa etap Tour de Pologne z Nagawczyny do Rzeszowa

Opublikowano: 02-08-2017

5 etap 74 Tour de Pologne przejechał 2 sierpnia przez nasz region (powiaty dębicki, ropczycko-sędziszowski, strzyżowski, rzeszowski, rzeszowski grodzki). Start wyścigu miał miejsce w Nagawczynie koło Dębicy, meta w Rzeszowie. Liczący 130 kilometrów etap wygrał Holender Danny Van Poppel z brytyjskiej grupy Team Sky.

Holender Danny Van Poppel w Rzeszowie na podium 74 Tour de Pologne stanął 4 raz. Pionierski raz na najwyższym jego stopniu.

Górskie Premie Tauron wygrywali: III i II kategorii, Gmina Lubenia i Łany (powiat rzeszowski), III i II kategorii – Maxime Monfort (Lotto Soudal – Belgia),  Tejay van Garderen (BMC Racing Team – USA), Lotna Premia Lotto – Rzeszów Tejay van Garderen (BMC Racing Team – USA).

5 etap 74 Tour de Pologne z Nagawczyny do Rzeszowa ukończyło 145 kolarzy. Po 5 etapach liderem jest Słowak Peter Sagan, z niemieckiej grupy zawodowej Bora-Hansgrohe.