Magda Macios medalistką The World Games 2017

Opublikowano: 22-07-2017

Magdalena Macios, z LUKS Lubzina została brązową medalistką The World Games 2017. Na podium Igrzysk w Sportach Nieolimpijskich we Wrocławiu stanęła w zawodach sumo kategorii lekkiej.

Magdalena Macios, atletka podropczykiego klubu, rodem z Podgrodzia koło Dębicy, 22 lipca w drodze po brązowy krążek zwyciężała cztery rywalki.

Zawodniczka trenera Andrzeja Jedynaka pokonała Mongołkę Undrakhazayę Nyamsuren, Węgierkę Fruzsinę Forgo, koleżankę z kadry Polski, Monikę Skiba, a w walce o 3 lokatę okazała się lepsza od Japonki Yuka Okutomi. Magda Macios przegrała tylko półfinałową walkę Brazylijką Lucianą Montgomery Higuchi.

Na 6 miejscu w wadze ciężkiej, zmagań sumo w światowych zawodach w stolicy Dolnego Śląska, uplasował się Jacek Piersiak, siłacz klubu Sumoka Rzeszów.

Magdalena Macios i  Jacek Piersiak walczyli też w kategorii open The World Games 2017. Nie udało im się zająć medalowych lokat.