Pucharowy awans Stali po karnych. Pierwszoligowiec kolejnym rywalem Rzeszowian – video

Opublikowano: 15-07-2017

Piłkarze Stali Rzeszów awansowali do I rundy Pucharu Polski szczebla centralnego. 15 lipca w pojedynku rundy wstępnej po emocjonującym boju rozstrzygniętym w serii rzutów karnych okazali się lepsi od zdegradowanej z II ligi Olimpii Zambrów. Rzeszowianom udał się się rewanż za przegrane z Zambrowianami baraże o II ligę latem 2015.

Pasjonującym futbolowym widowiskiem był mecz Stali Rzeszów z Olimpią Zambrów.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy gdyby byli skuteczniejsi mogli po kwadransie wygrywać bo dogodne okazje bramkowe miał doświadczony napastnik ekipy z Podlasia, 34-letni Kamil Jackiewicz. Później piłkarz ten trafił 4 razy do bramki gospodarzy (3 z gry i 1 z rzutu karnego).

Rzeszowianie z czasem uporządkowali grę i radzili sobie coraz lepiej. Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy, w 50 minucie, Stal objęła prowadzenie. Zambrowianie w 70 minucie doprowadzili do wyrównania. W regulaminowym czasie gry nie padły bramki.

Była dogrywka, która po zażartej walce, i kolejnych czterech gola zakończyła się wynikiem nierozstrzygniętym 3-3. O awansie decydowały rzuty karne, w których skuteczniejsi byli gospodarze. Było ich w sumie 18.

Przeciwnikiem Stali Rzeszów w I rundzie Pucharu Polski 2017/18 szczebla centralnego będzie pierwszoligowa Miedź Legnica.

Pomeczowa konferencja, bramki i rzuty karne tutaj.

Stal Rzeszów – Olimpia Zambrów 3-3 (0-0, 1-1, 2-2), rzuty karne 7-6

Bramki: 1-0 Reiman (50), 1-1 Jackiewicz (70), 2-1 Szeliga (97), 2-2 Jackiewicz (103), 2-3 Jackiewicz (110), 3-3 Hordiychuk (119).

Stal: Wasiluk – Skała, Kursa, Zięba, Kordas, Szeliga, Reiman, Hordiychuk, Brocki (77′ Maślany), Koczon (68′ Lisańczuk), Prędota (59’Marczak). Trener: Bohdan Bławacki.

Olimpia: Czapliński – Gryko, Zalewski, Kuczałek, P. Jastrzębski, Butkiewicz (91′ Koncewicz), Piłatowski, Hryszko, Grzybowski, Jackiewicz, M. Jastrzębski (115′ Dębek). Trener: Mirosław Dymek.

Sędziował: Mateusz Złotnicki z Lublina.

Żółte kartki Skała, Szeliga, Kordas, Reiman – M. Jastrzębski, Czapliński, Butkiewicz, Zalewski, Dębek.