Juniorzy Resovii i Tiki-Taka medalistami MP

Opublikowano: 10-07-2017

Medale lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20 wywalczyli zawodnicy z naszego regionu. Krajowy czempionat rozegrano w dniach 7-9 lipca w Toruniu.

Złoty medal i mistrzostwo kraju zdobyła Paulina Szostecka (trener Piotr Kowal), zawodniczka Resovii Rzeszów, która zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 2 kilometry z przeszkodami.

Srebrny krążek wywalczyła Klaudia Wojtunik (trener Janusz Mazur) w biegu na 100 metrów przez płotki. Lekkoatletka rzeszowskiego klubu poprawiła swój rekord życiowy.

Brąz MP w sztafecie 4×400 metrów trafił do męskiej ekipy biegaczy Tiki-Taka Kolbuszowa, i Szymona Zięby (trener Bogdan Karkut), atlety kolbuszowskiego klubu, który był trzeci na dystansie 800 metrów.

Medalistki MP, sportsmenki Resovii Rzeszów reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów, które w drugiej połowie lipca rozegrane zostaną we Włoszech.

Dla Podkarpacia, które reprezentowało 35 zawodniczki i zawodników, medal wywalczyła też Magdalena Cetnarska (trener Mirosław Barszcz), lekkoatletka Victorii Stalowa Wola, która zajęła 3 lokatę w chodzie na 10 km.