Motor lepszy od Resovii

Opublikowano: 17-06-2017
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, III Liga

Piłkarze Resovii Rzeszów, 17 czerwca, w spotkaniu 34, ostatniej kolejki sezonu 2016/17 ulegli Motorowi Lublin. "Pasy" zakończyły trzecioligowe rozgrywki grupy IV na 5 miejscu.

Przyjezdni ze stolicy Lubelszczyzny prezentowali się piłkarsko dojrzalej i odnieśli zasłużoną wygraną. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gości. Po zmianie stron gospodarze spisywali się lepiej, ale nie na tyle by odwrócić losy spotkania.

Na pojedynek licznie przybyli fani “gości”. W drugiej połowie mecz był przerwany z powodu zadymienia boiska jakie wywołały odpalone race i petardy.

Motor Lublin przed spotkaniem w Rzeszowie miał jeszcze awansowe szanse. By Lublinianie mogli zagrać w przyszłym sezonie II lidze, Garbarnia Kraków musiała w innym meczu tej serii gier, przegrać z Unią Tarnów. Tak się nie stało i ekipa z Grodu Kraka wywalczyła promocję na pierwszoligowe zaplecze. Z III ligi grupy IV zdegradowane zostały Cosmos Nowotaniec i Wierna Małogoszcz.

Resovia Rzeszów – Motor Lublin 1-3 (0-2)

Bramki: 0-1 Paluch (32), 0-2 Słotwiński (36), 0-3 Tadrowski (57) 1-3 Bieniasz (90+4).

Resovia: Pietryka – Żmuda, Domoń, Świst (58’Ogrodnik), Staszczak, Frankiewicz, Kaliniec (77′ Wiejak), Kmiotek, Pałys-Rydzik (58 Bieniasz), Barszczak, Dziedzic (46′ Buczek).

Trener: Szymon Szydełko.

Motor: Zając – Michota, Tadrowski, Gieraga, Słotwiński (80′ Tkaczuk), Kaczmarek, Cholerzyński (69’Kamiński), Tymosiak, Oziemczuk (86′ Szysz), Majkowski (75 Stachyra), Paluch.

Trener: Marcin Sasal.

Sędziował: Damian Gawęcki z Kielc.

Żółte kartki: Buczek, Pietryka, Staszczak, Dziedzic – Majkowski, Słotwiński, Tymosiak.

Widzów: 900 (poza stadionem kibice z Lublina w liczbie około 300).

Wszystkie wyniki i tabela III ligi grupy IV tutaj.