Developres SkyRes w Rzeszowie w półfinale Orlen Ligi uległ Chemikowi – zdjęcia

Opublikowano: 03-04-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów 3 kwietnia przegrały 0-3 w pierwszym meczu półfinałowym Orlen Ligi z Chemikiem Police. Rewanż 8 kwietnia.

W rundzie zasadniczej drużyna Developresu SkyRes zdobyła po punkcie w obu meczach z Policzankami. Tym razem zespół z województwa zachodniopomorskiego nie oddał Rzeszowiankom ani seta.

A najbliższe wygranej gospodynie były w pierwszej partii, która rozpoczęła się od ich prowadzenia 4-0.  Zacięta walka trwała przez całą pionierską odsłonę półfinałowego boju, którą na przewagi wygrały przyjezdne.

W drugim i trzecim secie na parkiecie dominował Chemik. Rzeszowianki miały problemy w defensywie. MVP meczu została Joanna Wołosz, rozgrywająca mistrzyń kraju, które w Rzeszowie przybliżyły się do obrony tytułu.

Mecz oglądała rekordowa liczba kibiców. Drużyny wspierało dopingiem 2000 publiczności, w tym grupka sympatyków Chemika.

Developres SkyRes Rzeszów – Chemik Police 3-0 (24-26, 18-25, 20-25)

Developres SkyRes: Kaczmar, Helić, Kamenova, Kaczorowska, Żabińska, Mróz, Borek (libero) oraz Paskova, Hawryła, Flakus.

Trener: Lorenzo Micelii.

Chemik: Wołosz, Zaroślińska, Werblińska, Jagieło, Velijković, Bednarek-Kasza, Zenik (libero).

Trener: Jakub Głuszak.

Sędziowali: Bartłomiej Baniak i Aleksandra Szydełko z Opolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Widzów: 2000.