Wyjazdowy tryumf Developres SkyRes w Łodzi

Opublikowano: 15-12-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W zaległym meczu 10 kolejki Orlen Ligi siatkarki Developres SkyRes Rzeszów pokonały dziś w Łodzi 0-3 tamtejszy ŁKS Commercecon. Podopieczne trenera Jacka Skroka po 11 kolejkach zajmują 4 miejsce w tabeli.

Po wyrównanym początku pierwszej odsłony Rzeszowianki zaczęły uzyskiwać przewagę za sprawą dobrej postawy w ataku Adeli Helic. Mimo starań gospodynie nie były w stanie odmienić przebiegu inauguracyjnego seta.

Druga partia od pierwszych piłek należała do ekipy ze stolicy Podkarpacia. ŁKS w połowie tego starcia (12-13)  zbliżył się do Developresu SkyRes.

Zmienne dość długo były losy trzeciego seta. O czas przy stanie 18-20 poprosił Słowacki szkoleniowiec gospodyń, Michal Masek. Wskórał niewiele. Nasza drużyna nie pozwoliła bowiem miejscowym na zdobycie ani punktu.

MVP meczu została serbska atakująca Developresu SkyRes, Adela Helic.

W niedzielę 18 grudnia, ostatni w tym roku pojedynek Rzeszowianek na własnym parkiecie. Podejmują zamykających tabelę, Giacomini Budowlani Toruń.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 0-3 (21-25, 19-25, 18-25)

ŁKS: Muhlsteinova, Kowalińska, Osadchuk, Kwiatkowska, Bryda, Sielicka, Strasz (libero) oraz Tomczyk, Wołoszyn, Leszek.

Trener: Michal Masek.

Developres: Kaczmar, Helić, Hawryła, Mróz, Paskowa, Kamenowa, Borek (libero) oraz Kaczorowska, Żabińska.

Trener: Jacek Skrok.

Tekst: cw, foto: SY