KSZO przegrywa z Developres SkyRes. Nokaut w drugim secie

Opublikowano: 04-12-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W dzisiejszym meczu 9 kolejki Orlen Ligi siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów odniosły zdecydowaną wygraną nad KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W drugim secie ekipa gości ugrała tylko 9 punktów!

Pierwsze i trzecie starcie zaczynało się od prowadzenia KSZO. Końcowki należały jednak do solidnie prezentujących się gospodyń, które drugi raz w sezonie 2016/17 zwyciężają przed własną publicznością.

Drugi set był dziwny, nic nam w nim nie wychodziło, nie potrafiliśmy wyprowadzić ataku. W dwóch pozostałych, graliśmy dobrze, nawet byliśmy na prowadzeniu, jednak nie potrafiliśmy utrzymać dobrej gry na dłuższym dystansie. W drużynie są kontuzje, przez co brak nam rotacji w składzie i ciężko odmienić coś w grze, gdy nie idzie – mówił po meczu trener przyjezdnych, Dariusz Parkitny.

Developers SkyRes kontrolował przebieg meczu. Przyjezdne mimo strań nie mogły wiele zdziałać. MVP spotkania została rozgrywająca rzeszowskiego zespołu, Anna Kaczmar.

Zespół ze stolicy Podkarpacia po 9 kolejkach zajmuje 5 miejsce w tabeli Orlen Ligi mając 16 punktów. Na czele Chemik Police, bez porażki z ilością 25 punktów.

Kolejny mecz Developres SkyRes zagra 10 grudnia na własnym parkiecie z BKS Bielsko-Biała. Będzie to mecz 11 kolejki. Wyjazdowe spotkanie 10 kolejki z ŁKS Łódź zostało przełożone z 7 grudnia zostało przełożone na 15 grudnia.

Developres SkyRes Rzeszów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3-0 (25-21, 25-9, 25-21)

Developres SkyRes: Kaczmar, Helić, Kamenova, Kaczorowska, Mróz, Żabińska, Borek (libero) oraz Nickowska (libero), Paskova, Szczygieł, Flakus.

Trener: Jacek Skrok.

KSZO: Szpak, Kapturska, Brzóska, Ściurka, Stroiwąs, Piotrowska, Colik (libero) oraz Pauliukouskaya (libero), Polak, Thaka.

Trener: Dariusz Parkitny.