Asseco Resovia zwycięża Lotos Trefl i niepokonana jest na czele. Komentator Ignaczak – zdjęcia

Opublikowano: 21-10-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

W rozegranym dziś meczu 4 kolejki PlusLigi siatkarze Asseco Resovii Rzeszów odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Zespół trenera Andrzeja Kowala w pierwszym w ligowym pojedynku 2016/17 przed własną publicznością pokonał Lotos Trefl Gdańsk.

Czwarty zespół minionego sezonu przeciętnie zaprezentował się w Rzeszowie i uległ 3-1 dobrze spisującej się Asseco Resovii. Przyjezdni wygrali trzeciego seta wykorzystując sporą ilość błędów gospodarzy rozkojarzonych łatwym tryumfem w dwóch początkowych odsłonach gospodarzy.

Rzeszowska drużyna w trzech zwycięskich partiach nie pozwoliła teamowi z Gdańska na wiele i zdecydowanie je wygrała.

Początek spotkania to prowadzenie 2-4 ekipy Andrea Anastasiego. Gospodarze szybko jednak zwarli szyki i wyszyli na prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszego seta. Druga partia od pierwszych piłek należała do pewnie poczynającej sobie ekipy “Pasów”.

W przerwie między drugim i trzecim setem był konkurs dla kibiców.

Trzecia odsłona, tak jak pierwsza, zaczęła się od prowadzenia Lotosu Trefla. Goście po 10-minutowej pauzie przystąpili do niej w bojowych nastrojach. Było 1-4 dla przyjezdnych. Rzeszowianie szybko wyrównali na 4-4. Gdańszczanie znów uzyskali przewagę. Ekipa Andrzeja Kowala miała problemy z zagrywką. Team byłego selekcjonera polskiej reprezentacji punktował i tryumfował w trzecim secie.

Czwarte, i ostatnie jak się okazało starcie, do stanu 8-8 było wyrównane. Potem “rządziła” Asseco Resovia. W przekroju całego meczu była lepsza od rywali we wszystkich elementach siatkarskiej sztuki i pewnie wygrała pionierski mecz sezonu 2016/17 we własnej hali.

MVP spotkania został John Gordon Perrin. Mecz oglądał Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Komentatorem transmitowanego w Polsat Sport meczu był Krzysztof Ignaczak, wieloletni libero rzeszowskiego teamu, który po minionym sezonie zakończył siatkarską karierę i jest sprawozdawcą w tym sportowym kanale.

W 5 kolejce Asseco Resovia gra w gościach z Cuprum Lubin. Mecz 26 października 2016.

Asseco Resovia Rzeszów – Lotos Trefl Gdańsk 3-1 (25-18, 25-17, 17-25, 25-17)

Resovia: Drzyzga, Rossard, Nowakowski, Lemański, Perrin Ivović, Wojtaszek (libero) oraz Możdżonek, Depowski Dryja, Tichacek, Schopes, Winters.

Trener: Andrzej Kowal.

Lotos Trefl: Masny, Pietruczuk, Schulz, Paszycki, Grzyb, Mika, Gacek (libero) oraz Romać, Stępień, Jakubiszak.

Trener:Andrea Anastasi.

Sędziowali: Maciej Twardowski z Radomia i Szymon Pindral z Kielc.

Widzów: 4500.