Przegrana inauguracja Orlen Ligi siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów

Opublikowano: 17-10-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W inauguracyjnym spotkaniu Orlen Ligi siatkarki Developres SkyRes Rzeszów uległy dziś w Dąbrowie Górniczej tamtejszemu Tauron MKS. Pojedynek transmitowała na żywo stacja Polsat Sport.

Pierwsze dwa sety pojedynku drużyn z pozycji 4 z 11 z ubiegłego sezonu toczyły się pod dyktando do gospodyń. W secie otwarcia początek był wyrównany. Było 4-4, 8-8, 11-11 ale inicjatywę miały miejscowe. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Rzeszowianek 0-3. Gospodynie jednak odrobiły starty i szybko wyszyły na prowadzenie i kontrolowały mecz.

Trzeci set był najbardziej wyrównany i przyniósł najwięcej emocji. Były mocne ataki i walka w obronie. Developres SkyRes nie pasował. Walczył, prowadził i miał trzy piłki meczowe 24-21. Wydawało się, że będą kolejne sety. Nic z tego. Brakło spokoju.

MVP meczu została argentyńska rozgrywająca gospodyń, Yael Castiglione, której zagrywka sprawiała spore kłopoty Rzeszowiankom.

Najlepszą zawodniczką w zespole trenera Jacka Skroka była Klaudia Kaczorowska, która zdobyła 13 punktów.

Kolejnym przeciwnikiem ekipy ze stolicy województwa będzie zespół Budowlanych Łódź. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, 23 października. Początek o godzinie 14.45. Mecz pokaże stacja Polsat Sport.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Developres SkyRes Rzeszów 3-0 (25-21, 25-21, 26-24).

Tauron MKS: Castiglione, Horka, Kaliszuk, Scott, Ganszczyk, Sobolska, Lemańczyk (libero) oraz Paszek, Dziękiewicz.

Trener:  Juan Manuel Serramalera.

Developres SkyRes: Kaczmar, Helić, Kaczorowska, Kamenova, Mróz, Hawryła, Borek (libero) oraz Szczygieł, Śliwińska, Flakus, Żabińska.

Trener: Jacek Skrok.