Asseco Resovia sezon zaczyna od pewnego zwycięstwa w Warszawie

Opublikowano: 01-10-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w inauguracyjnym meczu PlusLigi zwyciężyli dziś 0-3 w Warszawie miejscową Onico AZS Politechnikę Warszawa. Pojedynek wicemistrza kraju i 8 drużyny minionego sezonu toczył się pod dyktando Rzeszowian.

Pierwszy set to dominacja zespołu Andrzeja Kowala. Druga partia była już wyrównana. Miejscowi najlepiej prezentowali się w trzecim starciu, kiedy nasza ekipa trochę spuściła z tonu.

“Inyżnierowie” mimo starań nie byli jednak w stanie ugrać nawet seta. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był atakujący Michał Filip, wychowanek rzeszowskiego klubu.

Asseco Resovia prezentowała się lepiej od gospodarzy we wszystkich elementach siatkarskiej sztuki. MVP meczu został atakujący naszego teamu Thibault Rossard.

Kolejny mecz siatkarze Asseco Resovii rozegrają 6 października w gościach z Espadonem Szczecin.

Sędziowali: Waldemar Niemczura z Węgierskiej Górki i Piotr Król z Katowic.

Onico AZS Politechnika Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 0-3 (15-25, 22-25, 23-25)

AZS PW: Smoliński, Zagumny, Wrona, Samica, Filip, Łapszyński, Olenderek (libero) oraz Kwolek, Świrydowicz.

Trener: Jakub Bednaruk.

Asseco Resovia: Nowakowski, Perrin, Ivovic, Rossard, Drzyzga, Możdżonek, Wojtaszek (libero) oraz Lemański, Dryja, Winters.

Trener: Andrzej Kowal.

Widzów: 3000.

Tekst: SY, foto: S.Siwiec