Judoka Millenium na podium Pucharu Świata

Opublikowano: 12-09-2016

Michał Bartusik, judoka Millenium Rzeszów wywalczył brązowy w rozgrywanych w weekend zawodach Pucharu Świata seniorów w Tallinie. W pojedynku o miejsce na podium przez wazari zwyciężył Brytyjczyka Samela Halla.

W walce o finał kategorii 66 kilogramów zawodnik klubu ze stolicy Podkarpacia przegrał przez wskazanie sędziów z kolegą z reprezentacji, Patrykiem Wawrzyczkiem, z AZS AWF Katowice. Judoka ze Śląska to były mistrz Polski juniorów.

Medal w pucharowych zawodach w stolicy Estonii to kolejny sukces judoki z naszego regionu.

Szansa na następne dobre wyniki już 23 września, kiedy w Zagrzebiu rozegrane zostaną kolejne zawody Pucharu Świata.

W Estonii wystąpiło ponad 200 zawodników z 26 krajów, w tym 29-osobowa reprezentacja Polski.

Tekst: SY, M.Grzesik, foto:web.pzjudo.pl