Sokół trzeci w wojewódzkich mistrzostwach

Opublikowano: 11-09-2016
Kategoria: KOSZYKÓWKA, Inne Zawody

Koszykarze pierwszoligowego Sokoła Łańcut zajęli 3 miejsce w XVI Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w koszykówce mężczyzn. Zawody pod patronatem Prezydenta Stalowej Woli rozegrano w weekend 9-11 września.

Prócz Sokoła w rywalizowały w wojewódzkim czempionacie Miasto Szkła Krosno, Siarka Tarnobrzeg, GKS Tychy, Stalowa Wola i Daniel Przemyśl. W finałowym pojedynku, w którym zagrały dwie ekipy Tauron Basket Ligi Siarka uległa 55-76 zespołowi z Krosna, beniaminkowi najwyższej krajowej ligi.

W rozgrywkach grupowych Łańcucianie nie dali szans Danielowi pokonując go pewnie 89-37 (11-8, 26-12, 32-10, 20-7)  i przegrali z Siarką 66-73 (12-16, 12-18, 21-15, 21-24). Zajęli 2 miejsce w grupie A za Siarką.

W meczu 3 lokatę w turnieju podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego zwyciężyli 92-60 (33-8, 25-12, 21-19, 13-21) pierwszoligowy team z Tychy, był 2 w grupie B za drużyną z Krosna, a przed teamem gospodarzy.

Sokół w mistrzostwach w Stalowej Woli wystąpił w składzie: Sroka, Szymański, Kulikowski, Koszuta, Klima, Czujkowski, Zywert, Czerwonka, Balawender, Nycz, Buszta, Krajniewski.

Kolejność końcowa turnieju: 1.Miasto Szkła Krosno, 2.Siarka Tarnobrzeg, 3.Sokół Łańcut, 4. GKS Tychy, 5. Stal Stalowa Wola, 6 Daniel Przemyśl. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Amerykanin Royce Woolridge z Miasta Szkło Krosno. Najlepszym zawodnikiem uznano Amerykanina Royce Woolridge z drużyny Miasta Szkła.

Mistrzostwa województwa były ciekawym i potrzebnym etapem przygotowań do rozgrywek sezonu 2016/17. Łańcucianie nowe ligowe zmagania zainaugurują 25 września meczem ze Zniczem Basket Pruszków.
Tekst: S.Siwiec