Błękitni nie dali rady spadkowiczowi – zdjęcia

Opublikowano: 06-08-2016
Kategoria: PIŁKA NOŻNA, IV Liga

W inauguracyjnym meczu IV ligi podkarpackiej sezonu 2016/17 piłkarze Błękitnych Ropczyce przegrali 3-0 ze spadkowiczem z III ligi Wólczanką Wólka Pełkińska. Początek spotkania nie zwiastował tak wysokiej porażki zespołu ze stolicy powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Pierwsze pół godziny w wykonaniu Ropczycan było bardzo dobre. Brakowało jednak skuteczności. W 28 min, po podaniu debiutującego w Błękitnych Wasyla Hirki, strzał Jakuba Szewczyka został wybity z linii bramkowej.

Z czasem Wólczanka zaczęła coraz śmielej atakować co przyniosło bramkowy efekt.Podanie z lewej strony na wolne pole, kapitan gospodarzy, Krzysztof Pietluch, zamienił na bramkę. Miejscowi jeszcze przed przerwą dwukrotnie groźnie zaatakowali ale szczęśliwie dla Błękitnych nie zakończyło się to golami.

Po zmianie stron przewaga ekipy z Wólki Pełkińskiej powiększała się z każdą upływającą minutą. W 63 min po indywidualnej akcji Mateusza Kocura, piłkę do pustej bramki skierował znów Pietluch. Wynik spotkania ustalił Kamil Hul skutecznie egzekwując rzut wolny z 20 metra.

Drużyna Wólczanki przez wielu wskazywana za jednego z faworytów do wygrania IV ligi podkarpackiej potwierdziła te aspiracje.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Błękitni Ropczyce 3-0 (2-0)

Bramki: 1-0 Pietluch (40), 2-0 Krzysztof Pietluch (63), 3-0 Hul (80).

Wólczanka: Gnatek – Wrona, Khorolskyi, Walat, B. Poprawa (58. Tetlak), Kocur, Lech (87.Flak), Bańka (74.Miazga), Jurczak, Skuba (58.Hul), Pietluch.
Trener: Grzegorz Sitek.
Błękitni: D.Kosiba – Bonowicz, Kozioł, Waszczuk, Hirka, Rogala, Wiktor, Sulisz, Orzech (47’ D.Zawiślak), Ł.Kosiba (81’ Baran), Szewczyk (89’ Harchut).
Trener: Rafał Ormiański.
Sędziował: Wojciech Wolan z Tarnobrzega.
Żółte kartki: Wrona, Tetlak – Kozioł, Ł.Kosiba.
Widzów: 250.

Wyniki pozostałych spotkań IV ligi 1 kolejki i tabela w zakładce “Tabele – Terminarze”

Tekst i foto: M.Paśko